Naprawa ściany szczytowej

Elewację budynku można odnowić specjalnym systemem zapewniającym pełną ochronę termiczną ściany, a jednocześnie nadającym zewnętrznej jej powierzchni wystrój z tynku. Elewacja jednak nic nie straci na estetyce, gdy szczyty pokryje się deskowaniem. Izolację ściany zewnętrznej umieszcza się wówczas pod odeskowaniem. W budynkach murowanych lub szkieletowych izolacja musi być umieszczona od wewnątrz, aby utrzymać nie zmienioną elewację. Dla klimatu wewnętrznego budynku jest korzystne dodatkowe wyłożenie ścian od wewnątrz płytami gipsowymi. Grubość płyt powinna być tak dobrani aby ich masa mogła w dostatecznym stopniu akumulować ciepło. Płyty gipsowe należy umieszczać w pewnym odstępie od ściany, a powstałą w ten sposób szczelinę wypełnić materiałem izolacyjnym lub masą izolacyjną. Jeśli ściany zewnętrzne są bardzo cienkie, należy włożyć między ścianę a izolację termiczną folię izolacyjną, aby woda przenikająca przez ścianę nie mogła zawilgocić tej izolacji. Po wykonaniu tych prac można przystąpić do właściwej naprawy elewacji.
Zielone porosty na murze i miejsca zaatakowane przez bakterie należy oczyścić szczotką drucianą i zmyć odpowiednim środkiem chemicznym. Zmurszałą zaprawę trzeba usunąć ze spoin. Ubytki w cegle i kamieniu można wypełnić masą szpachlową z dodatkiem dobranej do koloru ściany farby, a następnie wypełnić spoiny nową zaprawą. Ostatnią czynnością jest zmycie całej elewacji specjalnym środkiem czyszczącym, który usuwa plamy po zaprawie, a ponadto ma właściwości impregnacyjne. Środek ten, niewidoczny po wyschnięciu, ochroni całą elewację przed wpływami atmosferycznymi. W podobny sposób postępujemy przy odnawianiu murowanych wypełnień ścian o drewnianej konstrukcji szkieletowej, a więc usuwamy ze spoin naruszoną zaprawę, wypełniamy spoiny na nowo, oraz nanosimy na elewację środek czyszcząco-impregnacyjny. Szczeliny między drewnem a murem wypełniamy trwale plastyczną masą uszczelniającą.

Witam Cię bardzo serdecznie! Mam na imię Maja i jestem agentem nieruchomości. Uwielbiam ten zawód. Stąd też decyzja o tym, iż chciałabym zacząć prowadzić bloga i dzielić się ciekawostkami ze świata nieruchomości. Mam nadzieję, że Wam się to spodoba!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *