Blog Archives

Jak powinien wyglądać dobrze zaprojektowany przedpokój?

Wchodząc do czyjegoś mieszkania zazwyczaj mijamy takie pomieszczenie jak przedpokój. Posiada on bardzo różne funkcje zależne jednak od jego układu przestrzennego czy wielkości. Przedpokój to w pewnym sensie rupieciarnia. Często w nich chowa się po szafach miotły, odkurzacze czy inne miej używane urządzenia. Dodatkowo obowiązkowa jest w nim szafka na buty. Warto pomyśleć o jej wielkości przeliczając tona członków rodziny, z uwzględnieniem obuwia zimowego, letniego i domowego typu laczki. Kolejną obowiązkową pozycją w przedpokoju jest wieszak. Mylą się ci, którzy myślą, że wielkość przedpokoju nie ma znaczenia. Owszem ma. Musi być nie za długi i nie za szeroki. Oczywiście są to relatywne określenia, ale muszą być dostosowane do pozostałych pomieszczeń. Przedpokój ma zachęcać do wejścia w głąb domu czy mieszkania, dlatego należy zadbać o jego wizualną stronę. Dobrze jest, aby w przedpokoju był jakiś dywanik, powoduje to wrażenie niesurowości, a raczej ciepła rodzinnego i domowego. Ma to też swoje plusy, gdyż dywan jest łatwiej odkurzyć niż chociażby terakotę podłogową, bo można ją zarysować. Zazwyczaj w przedpokoju umieszcza się również skrzynkę elektryczną, w której mamy wszystkie bezpieczniki, nie pasuje to chyba do żadnego innego pomieszczenia. Dodatkiem może być schowek na klucze i dokumenty, oczywiście według uznania, ze względu na ich ważność i bezpieczeństwo. Dobry przedpokój musi spełniać funkcję syntetyzującą, łącząc w jedną spójną całość wiele pomieszczeń.

Witam Cię bardzo serdecznie! Mam na imię Maja i jestem agentem nieruchomości. Uwielbiam ten zawód. Stąd też decyzja o tym, iż chciałabym zacząć prowadzić bloga i dzielić się ciekawostkami ze świata nieruchomości. Mam nadzieję, że Wam się to spodoba!

Jak powinna wyglądać dobrze zaprojektowana sypialnia?

Miejsce, jakie wyznaczamy do spania, wcale nie musi wyglądać jak sypialnia. Często jest to zwykły pokój użytkowy, który nie stwarza warunków do zachowania pełnej intymności obojga małżonków. Sypialnia wcale nie musi być duża i to jest właśnie zaletą tego miejsca. Nie trzeba się martwić o odjęcie metrażu przestrzennego. Warto jednak poważnie pomyśleć o wyodrębnieniu takie miejsca. Właściwie dobra sypialnia może mieć tylko jedną rzecz – wygodne łóżko. Wszystkie inne przedmioty jak szafka nocna z lampką, pulpit z telewizorem, czy małe biurko na laptopa to tylko dodatki. Jeśli dom jest dwupiętrowy, dobrze jest, aby sypialnia była na górnej kondygnacji. Pozwala to na wyłączność tego miejsca dla małżonków. Położenie sypialni wyżej umożliwia dobudowanie od zewnątrz balkonu. Któż z nas po przebudzeniu w letni poranek, nie marzy o pysznej kawie z ukochaną bądź ukochanym na balkonie. W ciepłe noce zawsze można też otworzyć drzwi balkonowe, zakładając moskitierę na owady, tym samym na wpuszczenie dodatkowych pokładów czystego powietrza, nadającego uczucie świeżości. Kolor ścian i sufitu to indywidualna sprawa każdego, niemniej wydaje się, że kolory ciemniejsze pozwolą na dłuższe wylegiwanie się w niedzielne poranki. Kolory jasne po przebudzeniu dają naszym oczom poczucie dnia i trudniej jest wtedy zasnąć. Sypialnia może zajmować więcej przestrzeni, jeśli powiększymy ją o garderobę, co daje większe poczucie funkcjonalności tego miejsca i zachowania intymności, gdyby w naszym domu znajdowaliby się goście.

Witam Cię bardzo serdecznie! Mam na imię Maja i jestem agentem nieruchomości. Uwielbiam ten zawód. Stąd też decyzja o tym, iż chciałabym zacząć prowadzić bloga i dzielić się ciekawostkami ze świata nieruchomości. Mam nadzieję, że Wam się to spodoba!

Jak powinna wyglądać dobrze zaprojektowana kuchnia?

Każdemu z nas marzy się zapewne, aby każdego dnia zasiadać wspólnie do obiadu z rodziną. Niestety tylko nieliczni mogą sobie na to pozwolić. Zazwyczaj jemy w biegu, często korzystamy z budek z fast foodami, które oferują nam niezdrowe jedzenie. Dlatego zamiast wydawać na to pieniądze, należy się zastanowić, jak powinno wyglądać rozmieszczenie przestrzenne w kuchni, aby po ciężkiej pracy łatwiej było nam przygotować, co na szybko, ale i smacznie. Kuchnia powinna być miejscem współpracy wielu osób, zazwyczaj obojga rodziców, łamiąc oczywiście stereotyp o kurze domowej. Prowadzi to nie tylko do pogłębiania więzi, ale też pewnej swobody, a razie, kiedy kilka osób chciało być coś przyrządzić. Dlatego więc jeszcze przed wybudowaniem pomieszczenia dobrze wiedzieć gdzie będą kontakty z prądem, gdzie piekarnik i gazówka, a z nimi również okap łączący się z kominem, zmywarka, kran. Kuchnia to miejsce funkcjonalności nie tylko wielu ludzi, ale również urządzeń wymagających różnych surowców do pracy. Warto, więc już wcześniej przemyśleć jak powinna wyglądać nasz wymarzona kuchnia, aby później eliminować wrażenie ciasnoty. Duże okna pomogą wprowadzić do kuchni nie tylko wiele światła dziennego, ale również szybciej wywietrzyć to pomieszczenie, w razie gdyby jakiś z kulinarnych przepisów okazał się być fiaskiem. Aby umilić sobie życie, warto też wyznaczyć w kuchni miejsce na radio, czy też mały telewizor. Będzie to niezwykły dodatek, inspirujący do kulinarnych eksperymentów.

Witam Cię bardzo serdecznie! Mam na imię Maja i jestem agentem nieruchomości. Uwielbiam ten zawód. Stąd też decyzja o tym, iż chciałabym zacząć prowadzić bloga i dzielić się ciekawostkami ze świata nieruchomości. Mam nadzieję, że Wam się to spodoba!